Jak správně vybrat centrální vysavač

Víte, že centrální vysavač se nejlépe vybírá podle velikosti podlahové plochy?

Máte obavy, že centrální vysavač, který vyberete bude mít nízký sací výkon nebo naopak zbytečně utratíte peníze za výkon, který nikdy nevyužijete?
Zvolte si takový centrální vysavač jehož výkon a filtrační kapacita bude zcela v souladu s celkovou podlahovou plochou Vašeho domu nebo bytu.
Složitý výpočet s jasným výsledkem. Velikost podlahové plochy totiž poměrně přesně matematicky modeluje celkovou délku sacího potrubí, počet zásuvek centrálního vysávání a k tomu samozřejmě i přímoúměrné množství “vyprodukovných” nečistot.

Centrální vysavače MENRED jsme pro Vás pečlivě rozdělily do dvou velikostních kategorií

1) Centrální vysavače MENRED do celkové podlahové plochy až 100 m2

  • Tyto modely centrálních vysavačů jsou díky malým rozměrům a tichému chodu ideální do bytových domů, kanceláří. Důležité je, že si zachovávají všechny vlastnosti velkých centrálních - velmi vysoký sací výkon a přiměřeně velký objem nádoby na nečistoty.

2) Centrální vysavače MENRED do celkové podlahové plochy až 400 m2

  • Tyto modely centrálních vysavačů nejvyšší výkonnostní kategorie,  jsou určeny pro rozsáhlé rodinné vily, kanceláře, penziony, lehké výrobní provozy, jejichž celková plocha nepřesahuje 400m2

Kdy zvolit centrální vysavač z vyšší výkonnostní řady?

  • Tok nečistot potrubím proudí proti gravitaci. Nečistoty a prach musí při své dopravě potrubím překonávat větší výškové rozdíly.

  • Vetší množství kobercových ploch. Použití výkonného turbokartáče pro hloubkové čištění koberců opět vyžaduje vyšší výkon.

  • Vysávání auta.

  • Pokud je plocha domu hraniční s maximální doporučenou pluchou